Kategorie BLOGU: web

Připravuji nový portál

Pokud by se někomu zdálo, že nejsem nikde vidět, je to proto, že zuřivě pracuji na zcela nové podobě webu Sedesatka.cz

Web sedesatka.cz již dosti dlouho slušně funguje. Našel si svoje věrné čtenáře i uživatele a zaslouží si postoupit o krok dál.

Původně měly nové možnosti pro Šedesátku být k dispozici na doméně regiones.cz. Zkomplikoval jsem si práci tím, že chci, aby se tento mezikrok vynechal.

Drupal je sice skvělý open source redakční systém, ale každým dalším požadavkem na funkcionalitu bobtná co do implementovaných modulů. Sice by nakonec ledacos toho, co po něm chceme asi zvládl, ale není to jeho primární role. To, co přesahuje běžné požadavky na článkový redakční systémje podle mého názoru krkolomné a jaksi navíc.

Využiji tedy pro "novou šedesátku" jádro CMS Domino. To mi umožňuje zajistit již v základu velmi dobrou provázanost všech dat a nastavit "regionální příslušnost" každé informace hned od začátku jako systémovou vlastnost a ne jako dodatečně implementovaný parametr.

Novinkami, na které se mohou uživatelé Šedesátky těšit, jsou kluby, seznamka a inzerce. Především ovšem bude web výrazněji "regionální" než byl dosud. Otevřen je i užší spolupráci s jednotlivými kraji a městy. Výrazně bude podtržena komunitní stránka projektu. Doufal jsem, že alespoň kluby zprovozním ještě v lednu, to jsem jaksi nestihl. A tak pracuji více než pilně. Připomíná mi to dobu, kdy jsem před spuštěním tohoto portálu ladil Drupal a snažil se z něj získat maximum možného. Stojí to ovšem za námahu, webu se tím otevírá perspektiva, kterou mu Drupal nenabízel. Významně větší kompaktnost programové struktury a větší flexibilita při dalším vývoji nových funkcí.

 

 
Pridat.eu
ilustrace-burak_3
ilustrace-scucka-prospekt-1
ilustrace-stoly
ilustrace-blahoprani
ilustrace-padesatka_cb
grafika-pf2006
grafika-tech-analyza2
grafika-pravni-infodisk-booklet01
grafika-trading-strategie_big
grafika-opce-komodity_big
logo-icp_09
logo-kohax-logo
logo-mazoretky
logo-starostove_big
logo-lipta5
web-webdesign-11
web-webdesign-5
web-webdesign-3
web-webdesign-13
web-webdesign-2
 

Náhodný výběr obrázků

Xconcept © 2010-2013 | CMS: CMS domino