Prezident 2013

Další nezávislý politický web na aktuální téma. Vyplňuje "díru na trhu", neb podobný souhrnný a nikomu nestranící soubor informací o jednotlivých potenciálních kandidátech jsem nenašel.

Součástí je i ANKETA, kterou jsem se pokusil maximálně ošetřit proti zdvojenému hlasování. Z každé unikátní IP adresy je možné volit pouze jednou, přidělení volby lze ale v průběhu času měnit (tak jak se třeba vyvíjí názor respondenta. Snaha o ovlivnění systému je detekována ihned v zárodku a např. několikanásobné pokusy o klikání způsobí anulování volby. Uživatel je na to upozorněn a vyzván, aby hlasoval jednou a pořádně.

Problém s internetovými anketami mě přiměl k tomu, abych se pokusil naprogramovat na webu prezident2013.eu anketu, která různé manipulace s hlasy ne-li znemožňuje, tedy alespoň maximálně komplikuje. Všechny pokusy o hlasování přes proxy servery, anonymizéry, podezřelé změny IP adresy během návštěvy stránky, apod. jsou vyhodnocovány. Některé ihned při odeslání hlasu, jiné parametry dodatečně. Odhaleni jsou tak i „klikači“, kteří využívají přirozeného dynamického přidělování IP např. v sítích mobilních operátorů. Zároveň se vyhodnocuje, kdo je připojen přes server umístěný v ČR a kdo ze zahraničí. Pomocí služby Geobytes IP Location Services je podle IP adresy určována i přibližná poloha připojovacího bodu jako zdroj pro podrobnější statistiku. Algoritmus kontroly průběžně zdokonaluji tak, aby výsledky byly relevantní.

Zkreslení samozřejmě bude vznikat nedostatečnou publicitou. Přeci jen web je mladý.

Adresa webu je: http://prezident2013.eu

obrázek 308
Heřmánek - obrázek 310
Heřmánek - obrázek 309
 
Pridat.eu
ilustrace-blahoprani
ilustrace-timeout_liberec_country2
ilustrace-inka-barevnost
ilustrace-hrad_3
ilustrace-inkal-vizualizace
grafika-novus-sinus4_nahled
grafika-BDS-prosp-2001
grafika-sbirame-recepty8
grafika-makrobiotika2
grafika-opce-seminar_big
logo-starostove_big
logo-socialni-pece
logo-putovani_logo_rgb
logo-lipta5
logo-golf2000-logo-RGB_medium
web-webdesign-7
web-webdesign-9
web-webdesign-13
web-webdesign-8
web-webdesign-11
 

Náhodný výběr obrázků

Miloslav © 2010-2013